Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Co raziło w Expose premiera?

Expose premiera to była typowa laurka człowieka, który chciałby zostać w świadomości Polaków w jakiś dobry sposób zapamiętany. Mnóstwo było w nim przechwałek i pięknych słów dotyczących wątpliwej jakości sukcesów rządów PiS w ostatnich 4 latach, a poza tym stwierdzanie oczywistości w stylu:

"Naszym celem jest zbudowanie Polski jako najlepszego miejsca do życia w Europie. To marzenie milionów Polaków."

Z każdym kolejnym zdaniem stawało się delikatnie denerwujące, bo kto z nas nie chce żeby Polska była najlepszym miejscem do życia? Każdy marzy o swoim własnym, ciepłym i bezpiecznym miejscu…

Jeśli chodzi natomiast o wizję przyszłości, ciężko było znaleźć odpowiedni punkt zaczepienia, ponieważ premier nie miał czystej karty i każda jego obietnica konfrontowana była z dotychczasowymi dokonaniami.

Przysłuchiwałem się obietnicom premiera z uwagą, myślałem że wyjdzie poza tą słynną piątkę Kaczyńskiego czyli sprawy:

- małego ZUS-u
- 13. i 14. Emerytury
- pakietu badań profilaktycznych
- budowy 100 obwodnic
- równych dopłat dla rolników,

ale żadnych konkretów nie usłyszałem. Oczywiście, sprawy takie jak bezpieczeństwo pieszych, czy system kaucyjny za butelki są ważne, ale liczyłem na to, że przyzna się do porażek w sprawie służby zdrowia, do porażki programu mieszkanie plus, do porażek w sprawach zapowiadanych inwestycji, bo tak zrobiłby prawdziwy mąż stanu. Nikt nie jest doskonały i ma prawo ponieść klęskę, ale jeśli nie umie się do tego przyznać tylko brnie w kłamstwa, umniejsza to jego postaci w oczach wielu osób, które kiedyś mu uwierzyły.

Zresztą bardzo trafnie wszystkie te kłamstwa i niespełnione obietnice w odpowiedzi #Lewicy na Expose wypunktował Adrian Zandberg, ale nie było to tylko punktowanie zaniedbań i porażek, bo w kontrze przedstawiał konkretne rozwiązania jak w przypadku budownictwa, czy służby zdrowia.

Co jeszcze raziło w przemówienia premiera? To nawiązania do solidarnościowego podziału dóbr. Jeśli jest to prawdą to mam nadzieję, że PiS poprze ustawy lewicy dotyczącą zniesienia 30 krotności ZUS, leków na receptę za maximum 5 zł, czy też nowych regulacji dotyczących podniesienia do godnego poziomu wynagrodzeń w sferze budżetowej. To na początek…

Będziemy jako Lewica składać projekty ustaw, które w znaczny sposób przyczynią się do poprawy życia Polaków i liczymy, że w związku z budowaniem państwa dobrobytu i solidarnościowym podziałem dóbr, znajdą one poparcie nie tylko PiS ale też innych ugrupowań.

Artur Pejas, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiatu skarżyskiego

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem