Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Lewica wspólnie wystartuje w wyborach parlamentarnych

Za nami konferencja prasowa otwierająca wspólne działania polskiej Lewicy. Od dawna wyczekiwana przez Polki i Polaków wspólna lewicowa koalicja wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Cieszymy się z szerokiego entuzjazmu jaki wywołała.

Ze współpracą SLDRazem oraz Wiosna wiążemy nadzieję na zmiany I nie chodzi nam tylko o zmianę sceny politycznej czy rządu. Ta współpraca daje nadzieję, iż po czteroletniej przerwie w polskim Parlamencie znów wybrzmią lewicowe postulaty.

Uczestników konferencji przywitała koordynatorka Lewicy Razem Alicja Lisiak. W imieniu partii wchodzących w skład porozumienia głos zabrali:

Rafal Filip – Wiosna, Andrzej Szejna - SLD, Aron Adrian Pietruszka - Lewica Razem.

Rafał Filip: budujemy wspólny blok, lewica się zjednoczyła. To jest zapowiedź jej sukcesu w tych wyborach – jest nowa siła i energia do działania. Cieszymy się z odzewu opinii publicznej pełnego aprobaty. Mamy nadzieję na owocną współpracę.

Andrzej Szejna: To ważny moment dla polskiej lewicy i dla Polski. Pamiętam, że kiedy ostatnim razem polska lewica się zjednoczyła wówczas wygrała. Jest nas znacznie więcej. Dołączyła do nas Polska Partia Socjalistyczna, Unia Pracy, Inicjatywa Feministyczna a za chwilę dołączą inne ugrupowania lewicowe.
Cieszymy się, że PiS delegował na lidera listy wyborczej w Świętokrzyskiem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, największego szkodnika polskiej demokracji i wymiaru sprawiedliwości. Starcie z takim człowiekiem będzie dla nas nie tylko emocjonujące ale przede wszystkim motywujące. W kampanii wyborczej przyciśniemy Z. Ziobro do muru w kwestii praworządności czy łamania praw człowieka.

Aron Adrian Pietruszka: współpraca na lewicy dodaje nowej energii do działania oraz daje wielką nadzieję na polepszenie sytuacji ludzi pracy w Polsce – przede wszystkim w Polsce powiatowej. Nadszedł czas, aby Polki i Polacy usłyszeli głos lewicy, który domagać się będzie m. in. zmian złej sytuacji pracowniczej obywateli. 
Nadzieję na przyszłość lewicy daje także działająca młodzieżówka Młodzi Razem.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem