Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Ruchy na lewicy w świętokrzyskiem

Małgorzata Marenin, dotychczasowa koordynatorka Wiosny Roberta Biedronia w województwie świętokrzyskim, zrezygnowała z członkostwa w Wiośnie. Swoją decyzję przedstawiła podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył również wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, szef partii w regionie, Andrzej Szejna. 

- Należy dojrzeć do pewnych decyzji, które będą dobre nie tylko dla poszczególnych jednostek, ale dla wszystkich Polek i Polaków. Przed nami najważniejsze wybory parlamentarne i uważam, że powinniśmy się jak najszerzej łączyć, a w szczególności środowiska lewicowe. Warto zacząć od współpracy, tak, jak my dzisiaj zaczynamy lokalnie współpracować z SLD. - powiedziała Marenin.

Jak powiedział Andrzej Szejna, dzisiejszą decyzję części członków Wiosny, w tym Małgorzaty Marenin, SLD traktuje jako mądry powrót do współpracy z osobą, którą świetnie SLD zna i ceni.

- Intencją Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest łączenie lewicy, współdziałanie i przygotowanie się do wyborów parlamentarnych - zapowiedział na wstępnie Andrzej Szejna, szef świętokrzyskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Zaczynamy naszą pracę nad stworzeniem współpracy stowarzyszeń lewicowych. W naszym programie jako celem nadrzędnym jest służba zdrowia, programy socjalne oraz państwo świeckie - wymienił Andrzej Szejna.

Małgorzata Marenin stwierdziła, iż obecnie Polsce jest potrzebna jak najszersza koalicja po to, by nie oddać kraju partii Prawo i Sprawiedliwość. -  Dzięki temu zapobiegniemy chociażby zmianie Konstytucji. Ludzie powiązani z lewicą powinni schować swoje ambicje i dla dobra kraju nawiązać szerokie rozmowy. - powiedziała.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem