Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Musimy zacząć edukować polskie społeczeństwo, czym jest Konstytucja.

dodano 2017-05-26 14:11 w kategorii: Powiatowe

Z okazji 20 rocznicy Referendum Konstytucyjnego były europoseł Andrzej Szejna, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie świętokrzyskim spotkał się w Skarżysku - Kamiennej z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego oraz II LO im. A. Mickiewicza, aby rozmawiać o roli Konstytucji RP w demokratycznym państwie.

- Duża część naszego społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia tego najwyższego źródła prawa a przede wszystkim z roli jaką odgrywa Konstytucja w życiu naszych obywateli. Ostatnie wydarzenia polityczne oraz zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy  dotycząca rozpisania referendum konstytucyjnego, nie pozostawiają nam wyjścia. Musimy nie tylko włączyć się do dyskusji na temat konstytucji, ale przede wszystkim edukować nasze społeczeństwo – przede wszystkim jego młode pokolenie – z zakresu prawa konstytucyjnego. Musimy pokazać, że to co jest zawarte w treści tego dokumentu ma realny wpływ na nasze życie.

Andrzej Szejna rozmawiał również z młodzieżą  o bieżących wydarzeniach, które mają miejsce w Unii Europejskiej, a które odnoszą się pośrednio lub bezpośrednio do sytuacji w Polsce. Rozmawiano o kryzysie migracyjnym a także prawodawstwie europejskim w kontekście jego wpływu na tworzenie prawa w państwach członkowskich.

 Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.