Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

20 lat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

dodano 2017-05-24 10:38 w kategorii: Wojewódzkie

Konstytucja z 1997 roku była efektem politycznego kompromisu SLD, PSL, Unii Wolności i Unii Pracy. 20 lat temu Polacy w referendum powiedzieli „tak” konstytucji przygotowanej z inicjatywy Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy dużym zaangażowaniu różnych środowisk, w tym lewicowych.
 
Jako środowisko, które brało aktywny udział w procesie ustanowienia nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, mamy obowiązek uświadomić naszemu społeczeństwu, iż dyskusja nad ustawą zasadniczą nie jest zakończona i powinna trwać, ale podstawą do debaty o jej zmianie nie może być świadome łamanie jej zapisów, jak to ma obecnie miejsce.
 
W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej pragniemy serdecznie zaprosić Wszystkich do wzięcia udziału w konferencji prasowej organizowanej w związku z obchodami 20 rocznicy Referendum Konstytucyjnego, która odbędzie się w dniu 25 maja br o godz. 13:00 na pl. Artystów w Kielcach.
 
Natomiast w piątek 26 maja zapraszamy na konferencję prasową do Skarżyska - Kamiennej. Odbędzie sie ona o godz. 11:50 na pl. przed DH Bartek.   

 Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.